Historia firmy

Razem od ponad trzech dekad

Firma Holzexport powstała w 1992 roku jako przedsiębiorstwo rodzinne i przez ponad 30 lat swojej działalności stała się jedną z największych i najbardziej rozwijających się firm w Polsce w branży produkcji dwu oraz trójwarstwowych podłóg drewnianych.

Dobrze znamy branżę drzewną – zaczynaliśmy swoją działalność jako producenci fryzów drzewnych, a dziś zajmujemy się produkcją najwyższej jakości parkietów dwu oraz trójwarstwowych.

Sprzedajemy parkiet
na całym świecie

Holzexport posiada dobrze rozwiniętą sieć sprzedaży na całym świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby podązać za aktualną modą i trendami w branży drzewnej, uczestniczymy w wystawach i najpopularniejszych targach branżowych. Stale zmieniamy się dla naszych klientów i zawsze jesteśmy w ruchu.

Jest jednak jeden czynnik, który pozostaje niezmienny – jakość, którą zapewniamy.

Firma dziś
Pielęgnujemy tradycję i pasję

Naszą misją jest projektowanie i produkcja pięknych, trwałych i praktycznych podłóg, które ozdobią każde wnętrze. U podstaw naszych podłóg i jakości leży ogromne doświadczenie i przemyślane działania.

Dzięki nowoczesnej technologii potrafimy wyprodukować nawet najbardziej wyszukane i wymagające produkty. Efekt naszej ciężkiej pracy widać gołym okiem w dwuwarstwowych parkietach Holzexport.

Korzystamy z
naturalnych surowców

Holzexport stale poszukuje dostawców materiałów wysokiej jakości.

Drewno jest naszą pasją, którą zajmujemy się od lat. Dostarczamy podłogi, które spełniają największe wymagania naszych partnerów handlowych. Jeżeli podzielasz nasze zainteresowanie i chcesz tworzyć idealnie skrojone rozwiązania w Holzexport, napisz do nas.

Dlaczego warto wybrać nasze parkiety

Bezpieczne układanie parkietu:

Dolna warstwa nie jest przewodowa, co pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa podczas układania parkietu (np. podczas cięcia).

Drewno z legalnego źródła:

Nasz certyfikat FSC® gwarantuje, że surowiec pochodzi z legalnych źródeł- lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i pod nadzorem wycinki.

Zdrowe i naturalne parkiety:

Nasze parkiety spełniają najwyższe wymagania w zakresie emisji szkodliwych związków (PCP ≤ 5×10-6n). Zostały zatwierdzone przez Niemiecki Instytut Inżynierii Lądowej.

Dłuższa żywotność podłóg:

Gruba warstwa użytkowa (4mm lub 6mm) przedłuża żywotność naszych podłóg, ponieważ można je wielokrotnie szlifować.

Idealne do ogrzewania podłogowego:

Grubość deski idealnie dopasowuje się do innych materiałów podłogowych , takich jak płytki ceramiczne czy kamień.

Doskonała przewodność cieplna:

Dolna część wykonana z litych lameli świerkowych lub dębowych świetnie przewodzi ciepło, co znacznie obniża koszty ogrzewania.

W harmonii z naturą

Surowiec – naturalne drewno – sprowadzamy z nadzorowanych plantacji leśnych, co potwierdzają posiadane przez nas certyfikaty. Wysoka jakość naszych parkietów została doceniona przez wielu partnerów handlowych i regularnie prezentujemy naszą nową linię na targach Domotex (Hannover) i Bau (Monachium).

Artykuły

Przeczytaj nasze artykuły
i dowiedz się więcej o parkietach
Holzexport

Ogólne zasady montażu drewnianej podłogi

Nasze parkiety dwuwarstwowe ze względu na swoją strukturę nadają się do układania na podłogach z systemem ogrzewania wodnego. Nie zaleca się montażu naszych parkietów na elektrycznych systemach grzewczych. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się drewnianą podłogą z systemem ogrzewania przez wiele lat.

Skontaktuj się z nami

Holzexport Sp. z o.o.

ul. Ks. P. Ściegiennego 256

25-116 Kielce

Lub napisz do nas
wypełniając poniższy formularz.